Paused...
  موهبت کامل نبودن: رها کردن خود آرمانی و پذیرش خود واقعی

  ۳۰,۰۰۰ تومان

   

  ۱۶۸

  رقعی

  چاپ ۱

  صابرین
  .نویسنده سی برنی براون,اکرم کرمی,محمدعلی معصومی
  شابک ۹۷۸۹۶۴۲۷۸۵۷۶۶
  کد دیویی ۱۵۵.۲
  فایل صوتی
  فایل الکترونیکی

  موهبت کامل نبودن: رها کردن خود آرمانی و پذیرش خود واقعی

  معرفی موهبت کامل نبودن: رها کردن خود آرمانی و پذیرش خود واقعی :

  در دنیای کنونی، ما هر روز با سیلی از پیام‌ها و پندها روبروییم که به ما می‌گوید باید چه باشیم و چگونه باشیم! و ما را به این باور می‌رسانند که باید شخصیت و زندگی بی‌نقصی داشته باشیم. گاهی دست یافتن به شخصیت ایده‌آلی که برای خود تصور کرده‌ایم تبدیل به یک آرزوی دست نیافتنی می‌شود. بسیاری از ما نیز تلاش می‌کنیم به این شخصیت کامل و دلپذیر برسیم، و بی‌نقص رفتار کنیم؛ اما در همین حال فکر می‌کنیم، اگر نتوانیم این کامل بودن را حفظ کنیم چه خواهد شد؟ اگر شکست بخوریم دیگران چه فکری خواهند کرد؟ چه زمانی دست از ثابت کردن خود برخواهیم داشت؟ این افکار و عدم موفقیت در رسیدن به شخصیت ایده‌آلی که برای خود تصور کرده‌ایم می‌تواند احساس شکست، ناتوانی و نارضایتی از خود را در ما به وجود آورد.

  امروز روانشناسان بسیاری در مجموعه کتاب‌های خودیاری به طرح این مسئله پرداخته‌اند. نخستین گام در این مسیر خودپذیری است؛ یعنی پذیرفتن بی‌قید و شرط خودمان، درست همانگونه که هستیم، با همه‌ی توانایی‌ها و ناتوانی‌ها.

  دکتر براون با ارائه‌ی ده راهنمایی مهم،کمک می‌کند قلب و روح و ذهن خود را متعهد کنیم که احساس شجاعت، شفقت و پیوند را در خود پرورش دهیم و در نتیجه‌ی آن به احساس کافی بودن دست یابیم.

  کتاب حاضر راهنمایی است برای آن که صبح ها برخیزیم و با خود بگوییم: «مهم نیست چقدر از کارهایم انجام می‌شود و چقدر باقی می‌ماند، من کافی هستم»، و شب‌ها هنگام رفتن به رختخواب با خود فکر کنیم: «درست است که گاهی اوقات می‌ترسم اما من شجاع هم هستم، و درست است که کامل نیستم و آسیب‌پذیرم اما همه‌ی این‌ها این حقیقت را که من لایق عشق، تعلق و شادی هستم تغییر نخواهد داد».

  این کتاب راهی برای تغییر طرز فکرِ «مردم چه فکری خواهند کرد؟» به «من کافی هستم» است.

  کتب دیگر انتشارات صابرین
  کتب مرتبط